News Breaking
Live
wb_sunny

Breaking News

PROPUNEREA TINERILOR SOCIAL-DEMOCRATI DIN CALAFAT PENTRU FUNCTIA DE VICEPRIMAR ESTE PETRE TRAISTARU

PROPUNEREA TINERILOR SOCIAL-DEMOCRATI DIN CALAFAT PENTRU FUNCTIA DE VICEPRIMAR ESTE PETRE TRAISTARU

Pentru a pune punct crizei politice care macina orasul nostru si pentru a se forma o majoritate confortabila in Consiliul Local Calafat, care poate trece proiecte esentiale pentru buna dezvoltare a Calafatului, organizatia de tineret a PSD Calafat, a luat decizia de a-l propune pentru functia de viceprimar pe cel mai experimentat om politic din Consiliul Local, Petre Traistaru. Din pozitia de viceprimar, Petre Traistaru poate sa puna in aplicare cat mai multe din proiectele propuse de partidele din USL alegatorilor in campania electorala.

Fostul primar Petre Traistaru, este garantia seriozitatii si eficientei administratiei locale din Calafat, amintim ca in cele doua mandate de primar detinute de acesta in perioada  2000-2008, orasul nostru a cunoscut cele mai ample lucrari de modernizare si dezvoltare, cum ar fi:

-    Realizarea Centrului Civic

-  Canalizarea si betonarea majoritatii strazilor din Calafat

-  Modernizarea Pietei Centrale

-  Reabilitarea Muzeului, a Primariei si a altor cladiri de patrimoniu din orasul nostru

-  Reabilitarea integrala a scolilor

-  Furnizarea de agent termic fara intrerupere in perioada 2000-2008

 ”Credem ca Petre Traistaru poate reda increderea calafetenilor in administratia locala si prin experienta acestuia se pot pune in practica proiecte care pot revitaliza economic orasul nostru”, au declarat cei de la TSD Calafat.
Adăugați aplicația Calafat News pe telefonul smartphone fără a instala, deschideți Calafat News cu browserul Chrome pe telefonul smartphone, apoi faceți clic pe pictograma de 3 puncte din browser, apoi selectați "Adăugați la ecranul principal". Apoi, dați clic pe aplicația Calafat News din ecranul principal al telefonului dvs. smartphone.

Tags

Abonează-te la știri!

Introdu adresa de e-mail pentru a te abona la acest blog și vei primi notificări prin e-mail când vor fi publicate articole noi.

Trimiteți un comentariu