Tânăr reținut de polițiști pentru delapidare


În cursul zilei de ieri, 8 iulie, poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Calafat au reţinut pentru 24 de ore un tânăr de 26 de ani, din Cetate, bănuit de comiterea infracţiunii de delapidare.

În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii au stabilit faptul că, în dimineaţa zilei de 8 iulie a.c., cel în cauză, în calitate de casier în cadrul unei săli de jocuri de noroc, din Cetate, şi-ar fi însuşit suma de 11.500 de lei, provenită din încasările societăţii comerciale.

Datele obţinute în urma cercetărilor efectuate pe raza localităţii au fost transmise şi către celelalte echipaje de poliţie din teren, fapt pentru care, tot în cursul zilei de ieri, cel în cauză a fost depistat de poliţişti din cadrul Secţiei Regionale de Poliţie Transporturi, în zona gării din Craiova.

Tânărul a fost condus la audieri, iar în urma probatoriului administrat, acesta a fost reţinut de poliţişti pentru 24 de ore.

Cercetările continuă în acest caz sub aspectul comiterii infracţiunii de delapidare, urmând ca, în cursul acestei zile, tânărul respectiv să fie prezentat unităţii de parchet cu propunerile corespunzătoare.

About the Author

Pentru început, mă numesc Gigel! Sunt o fire creativă, sociabilă, îmi place să glumesc și să râd (când e nevoie). Îmi place să ascult lucruri interesante pe care cineva le povestește, nu mă plictisesc așa ușor și plus la asta, cînd te afli într-o co…

Trimiteți un comentariu

Cookie Consent
Acest site folosește cookie-uri de la Google pentru livrarea serviciilor și analizarea traficului. Adresa dvs. IP și programul user agent sunt trimise către Google împreună cu valorile privind performanța și securitatea pentru asigurarea calității serviciului, generarea statisticilor de utilizare, detectarea și remedierea abuzurilor.
Oops!
Se pare că este ceva în neregulă cu conexiunea ta la internet. Vă rugăm să vă conectați la internet și să începeți din nou să navigați
AdBlock Detected!
We have detected that you are using adblocking plugin in your browser.
The revenue we earn by the advertisements is used to manage this website, we request you to whitelist our website in your adblocking plugin.
Site is Blocked
Sorry! This site is not available in your country.